Imponujący start Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin w sezonie 2024/25 Orlen Basket Ligi Kobiet

Początek sezonu 2024/25 Orlen Basket Ligi Kobiet obfituje w sukcesy dla koszykarek Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin. Pod wodzą trenera Krzysztofa Szewczyka, zespół odniósł triumf w trzecim meczu ligi, pokonując na terenie przeciwnika drużynę Energę Toruń.

Spotkanie to było konfrontacją dwóch niezwyciężonych drużyn, zajmujących czołowe miejsca w klasyfikacji. Przed rozpoczęciem meczu teoretycznie korzystniejsza pozycja przypadła gospodyniom, które miały cały tydzień na przygotowania do meczu, nie będąc angażowanymi w europejskich pucharach, jak to jest w przypadku AZS UMCS. Drużyna z Lublina musiała stawić czoła trudnościom związanym z udziałem w EuroCup, a także absencji dwóch zawodniczek – Aleksandry Stanacev i Stelli Johnson – które miały problemy ze zdrowiem.

Mimo tych przeciwności losu, lubelskie koszykarki nie dały się zbić z tropu i uzyskały zwycięstwo. Od początku rywalizacji pokazały swoje umiejętności, skutecznie tłumiąc mocne strony przeciwniczek. Wykazywały się efektywnością w ataku i dominowały rywalizację pod tablicami. W efekcie po 10 minutach gry miały przewagę dziewięciu punktów, a na przerwę schodziły prowadząc 48:32.

Choć po przerwie drużyna gospodarzy zdołała wygrać trzecią kwartę, to jednak ostatnia rozgrywka była zdecydowanie pod kontrolą gościnnej drużyny. W ten sposób AZS UMCS Lublin zapewnił sobie trzecie zwycięstwo w sezonie. Bez wątpienia laureatką tytułu MVP spotkania została Magdalena Szymkiewicz. Ta 22-letnia zawodniczka nie opuściła boiska nawet na chwilę i zaprezentowała niezwykle udaną grę, zdobywając 35 punktów, 10 asyst i trzy zbiórki. To jej najlepszy występ ligowy do tej pory. Działacze klubowi i sztab szkoleniowy muszą być zadowoleni z decyzji o sprowadzeniu tej zawodniczki z Arki Gdynia przed startem tego sezonu.