Trzecia porażka Asseco Resovii w sezonie, tym razem z Bogdanką LUK Lublin

W dzisiejszym meczu PlusLigi siatkarskiej, drużyna Asseco Resovia Rzeszów musiała uznać wyższość Bogdanki LUK Lublin. Na wyjeździe rzeszowianie ponieśli porażkę 1:3, co jest już ich trzecim przegranym pojedynkiem w obecnym sezonie.

Bogdanka LUK Lublin imponuje formą od początku sezonu. Swoją skuteczność zawdzięcza między innymi wzmocnieniom takim jak Wilfredo Leon, dzięki którym nadal pozostają niezwyciężeni.

Mecz rozpoczął się od silnego ataku gospodarzy. Pierwszy set zakończył się ich zwycięstwem do 18. Druga partia była bardziej wyrównana, ale ostatecznie padła łupem gości z Rzeszowa, którzy wygrali do 23 punktów.

Trzecia odsłona spotkania okazała się dominacją drużyny z Lublina, która zbudowała przewagę 17:12 i na koniec triumfowała do 18 punktów.

Choć czwarty set wydawał się zapowiadać na tie-break, to w decydujących momentach gospodarze okazali się lepsi, wygrywając do 25 punktów. To właśnie Bogdanka LUK Lublin zgarnęła pełną pulę trzech punktów.

Asseco Resovia nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Na cztery rozegrane dotąd mecze, rzeszowianie przegrali aż trzy. Swoje szanse na poprawienie statystyk będą mieli już 11 października, kiedy to zmierzą się z GKS Katowice.