Jak skutecznie walczyć z popękanymi naczynkami?

Popękane naczynka to częsty problem estetyczny, który dotyka wielu osób i może wpływać na pewność siebie oraz komfort życia. Na szczęście, dzięki nowoczesnym metodom medycyny estetycznej, takim jak laserowe zamykanie naczynek, istnieje skuteczny sposób na ich eliminację.

Dobry gabinet medycyny estetycznej to podstawa

Wybierając zabieg laserowego zamykania naczynek, warto postawić na sprawdzoną i renomowaną klinikę estetyki medycznej, w której całą procedurę przeprowadzi certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Lublin posiada kilka takich klinik, które oferują również szeroką gamę innych zabiegów służących poprawie urody i zachowaniu młodości na dłużej. Decydując się na wizytę w jednej z tych placówek, możemy być pewni, że zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie i bezpiecznie.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to innowacyjna metoda, która pozwala na skuteczne usunięcie niechcianych, „popękanych” naczynek na twarzy, kończynach dolnych oraz innych partiach ciała. Do tego celu wykorzystuje się laser Nd-Yag. Wytwarza on energię, która jest pochłaniana przez krew przepływającą przez naczynia i przekształcana w ciepło, które niszczy ściany naczynia, nie uszkadzając przy tym powierzchownych warstw skóry. Powstałe w trakcie zabiegu pozostałości zniszczonych naczynek są następnie wchłaniane przez organizm, co prowadzi do ich całkowitego usunięcia, a w efekcie do odzyskania przez skórę jednolitego kolorytu.  

Jak wygląda zamykanie naczynek laserem?

Zabieg laserowego zamykania naczynek jest stosunkowo krótki i trwa zazwyczaj od 10 do 20 minut. Polega on na tym, że lekarz medycyny estetycznej precyzyjnie kieruje światło lasera na problematyczne naczynka, którego światło zamyka je. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, a dodatkowo miejsce poddane zabiegowi jest schładzane powietrzem, aby zwiększyć komfort pacjenta. Warto przy tym dodać, że ilość zabiegów zależy od wielkości i rozległości zmian naczyniowych, jednak najczęściej zaleca się wykonanie serii od 2 do 8 zabiegów w odstępach nie większych niż 4 tygodnie.