Zasady zbiórki odpadów niebezpiecznych i chemikaliów ulegają zmianie

Zaznacza się konieczność zmiany procedur dotyczących gromadzenia odpadów niebezpiecznych oraz chemikaliów. Są to odpady, które mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia ludzi, zwierząt, a także dla naturalnego środowiska.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) będzie gromadził niebezpieczne odpady dostarczane przez wszystkich właścicieli nieruchomości z terenu Lublina, bez względu na sektor, w którym znajduje się ich nieruchomość. Będzie to dotyczyć między innymi zużytych olejów, rozpuszczalników, farb na bazie wody i oleju, środków ochrony roślin, jak również pojemników po tych odpadach. Ponadto, zbierane będą zużyte świetlówki i przeterminowane leki. W Puncie będzie możliwość oddania zużytych opon (maksymalnie 8 sztuk na gospodarstwo domowe rocznie), odpadów budowlanych i rozbiórkowych (limit wynosi 2 tony rocznie na gospodarstwo domowe), mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, a także odpadów niekwalifikowanych jako medyczne, powstałych w gospodarstwie domowym – jak informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Z dniem 6 sierpnia, takie odpady będą przyjmowane jedynie w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Metalurgicznej 13K.

Właściciel nieruchomości zamieszkałej ma prawo do samodzielnego i bezpłatnego dostarczania odpadów komunalnych do PSZOK przy ul. Metalurgicznej 13k, po opłaceniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Punkt jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach między 10:00 a 18:00.