Dobre wyniki lubelskich rugbistów: kolejne zwycięstwo drużyny Edach Budowlani Lublin na wyjeździe

Po doświadczeniu wysokiej formy, drużyna rugby z Lublina, Edach Budowlani, odniosła kolejne zwycięstwo. Bezpośrednim przeciwnikiem, z którym zmierzyli się w czwartej rundzie nowego sezonu była drużyna Budimex Rugby Białystok. Spotkanie to zakończyło się trzecim z rzędu triumfem dla zawodników trenowanych przez Andrzeja Kozaka.

Podczas historycznego meczu ligowego przeciwko drużynie z Białegostoku dla lubelskiej „piętnastki z Krasińskiego”, drużyna zaprezentowała dobrze zorganizowaną grę i konsekwencję na boisku. Przed przerwą, prowadzili oni 17:7. Wykorzystując błędy swoich mniej doświadczonych rywali, Budowlani z Lublina zdobyli przewagę siedmiu punktów niecałe 15 minut po rozpoczęciu gry. Przewaga ta urosła do dziesięciu punktów przed drugą połową spotkania.

Niezrażeni gospodarze próbowali szybko odrobić straty i „dogonić” wynik po przerwie, lecz większość drugiej połowy meczu była kontrolowana przez zawodników Edach Budowlani. W końcu zakończyli spotkanie zwycięsko i powrócili do Lublina triumfująco. Szymon Próchniak, który zdobył swoje pierwsze przyłożenie w grze seniorskiej, miał szczególny powód do zadowolenia pod koniec meczu.