Od października nowe rozkłady jazdy

Jeżeli zdarza Ci się podróżować komunikacją miejską, weź pod uwagę, że z początkiem października należy spodziewać się zmian. Oczywiście chodzi o rozpoczęcie roku akademickiego.

Zwiększona częstotliwość

Z początkiem października zwiększy się częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej. Pamiętaj też o tym, że zmiany dotyczą autobusów i trolejbusów.

Zbliżające się zmiany są dostępne, ale do nowych rozkładów lepiej się specjalnie nie przyzwyczajać. Przynajmniej przez jakiś czas, bo nie można wykluczyć, że bardzo szybko pojawią się pewne korekty. Jest to związane, z tym że trudno oszacować zapotrzebowanie (rzecz jasna chodzi o nauczanie hybrydowe). Pewne jest tylko to, że Zarząd Transportu Miejskiego monitoruje natężenie ruchu pasażerów.

Być może pojawiło się pytanie, dlaczego rozkład jazdy jest inny niż rok temu? Od razu odpowiadając, ZTM stwierdził, że powtórzenie ubiegłorocznych rozkładów jest niemożliwe. Powód to (co nie powinno nikogo zaskakiwać) koronawirus. Obecnie żyjemy w nowej rzeczywistości i liczy się to, co jest, nie to, co było.