Sanepid rozpatruje skargę nauczycieli IX LO w Lublinie

Nauczyciele z IX LO w Lublinie podjęli decyzję o złożeniu skargi na sanepid, chodzi o skierowanie nauczycieli na kwarantanne. Dla niezorientowanych – u dwóch uczniów wykryto zakażenie koronawirusem i w związku z tym kilkunastu nauczycieli trafiło na kwarantannę.

Co wyniknie ze skargi?

Trudno wyrokować, co wyniknie ze złożonej skargi. Warto też podkreślić, że zakażenia miały wpływ na klasę 3D i 3H – uznano, że w przypadku tych klas konieczne jest wprowadzenie nauczania zdalnego.

Nauczyciele twierdzą, że sanepid nie zainteresował się okolicznościami zakażeń. Co więcej, miało dojść do podania stosownych informacji i informacje te miały zostać pominięte. Czy tak rzeczywiście było, pewnie się nie dowiemy. Niemniej jednak sprawa jest kontrowersyjna, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Nie można zapominać, że skierowanie na kwarantanne niesie za sobą naprawdę różne konsekwencje (wystarczy wymienić choćby stres czy zmianę planów). Kiedy kwarantanna jest bezpodstawna, ewentualna złość nie jest czymś, czemu należy się dziwić.