Polska służba graniczna próbuje powstrzymać napływ imigrantów

130 nielegalnych imigrantów w jeden dzień

Wczoraj około 130 osób chciało nielegalnie przekroczyło granicę polsko-białoruską

W piątek, 27.08.2021 roku granicę z Białorusią próbowało przekroczyć sto trzydzieści osób. Czterdzieści osób zostało zatrzymanych przez służby, głównie Straż Graniczną. 90 prób przedostania się na teren Polski zostało udaremnionych.

Syryjczyk ze Szwecji czekał na swoich rodaków

Po polskiej stronie granicy znaleziony został mężczyzna z Syrii posiadający wydaną przez szwedzkie organy kartę pobytu. Prawdopodobnie czekał na czternastu rodaków, którzy w tym momencie próbowali przekroczyć granicę. Syryjczyk został zatrzymany.

Białoruskie służby pomagają emigrantem?

Do sieci trafiło nagranie, na którym można zauważyć jak białoruska służba przygraniczna pomaga koczującym blisko granicy uchodźcom. Dostarczane jest jedzenie i napoje. Na swoim tweeterowym profilu, polska Straż Graniczna zamieściła kilka postów z informacją o regularnym wsparciu uchodźców przez stronę białoruską. Podane są dokładne godziny dostarczania posiłków, a całość uwieczniona jest na filmie. Zdarzenie ma miejsce w okolicy miejscowości Usnarz Dolny..

Pogranicznicy spodziewają się pracowitego weekendu

Pomimo codziennego uniemożliwienia kilkudziesięciu osobom nielegalnego przekroczenia granicy białorusko-polskiej, problem narasta, a obecnie nie jest znane rozwiązanie go w przyszłości.