Znany żużlowiec przedłużył kontrakt z Motorem Lublin

Znany żużlowiec będzie występował w Motorze Lublin

Rozmowy przebiegły gładko. Władze żużlowego klubu Motor Lublin podpisały nowy kontrakt z utytułowanym 39-latkiem. Jarosław Hampel będzie występował w barwach Motoru w trakcie sezonu 2022. To kolejny sezon Jarka w Lublinie, gdyż występuje w regionalnym klubie od 2020 roku. Żużlowiec zakomunikował to słowami:

-„W moim przypadku jest już jasne, że nic się nie zmieni. Mogę z wielką przyjemnością ogłosić, że w przyszłym sezonie w PGE Ekstralidze będę startować w Motorze Lublin„.

Sylwetka zawodnika

Jarosław Hampel jest urodzonym w 1982 roku w Łodzi żużlowcem. Jego kariera jest bardzo bogata i obfituje w liczne sukcesy. Podczas owocnej kariery występował w największych klubach polskiej ekstraklasy żużlowej: Atlasie Wrocław, Unii Leszno, Falubazie Zielona Góra, a pierwsze sukcesy odnosił już jako junior. W 2000 zdobył brązowy medal w indywidualnych mistrzostwach świata, natomiast trzy lata później zdobył złoto. Ponadto dwukrotnie udało mu się zdobyć tytuł indywidualnego wicemistrza świata (2010 i 2013 rok). W zawodach drużynowych, reprezentując barwy reprezentacji Polski, sześciokrotnie wywalczył najcenniejsze trofeum.

Kolejny sezon w Motorze Lublin

Jarosław Hampel docenił profesjonalny sposób zarządzania klubem i nie krył radości z powodu szybkiego dojścia do porozumienia z Motorem. Jak twierdzi, występując w klubie od 2020 roku stworzył świetnie układające się relacje z osobami wokół klubu i kolegami z zespołu. Awans do fazy play-off, który drużyna zdążyła już sobie zapewnić, jest zdaniem Hampela kolejnym dużym krokiem wprzód, a perspektywa walki o medale mobilizuje do dalszej pracy.

Prezes wszystko załatwił

Już od pewnego czasu do kibiców docierały zapewnienia prezesa Motoru Lublin, Jakuba Kępy, o tym, że nie planuje wielkich zmian w trakcie przerwy między sezonami 2021 i 2022. Poza podpisaniem kolejnej umowy z Jarosławem Hampelem, również inny zawodnik będący ważnym ogniwem drużyny przedłużył kontrakt. Dominik Kubera również zostaje na sezon 2022, a śladami tej dwójki zapewne wkrótce pójdą kolejni żużlowcy.

Oczekiwania kibiców w nowym sezonie

Ze względu na kwalifikację do fazy play-off polskiej Ekstraklasy Żużlowej, oczekiwania kibiców zespołu z Lublina wzrosły. Wywalczenie wysokiej pozycji w lidze byłoby zapewne wydarzeniem wspominanym przez kolejne lata. Motor Lublin nie ma aspiracji do walki o tytuł – budżet, którym dysponuje klub jest na to wciąż zdecydowanie zbyt niski. Co pewien czas sport dostarcza jednak pewnych niespodzianek, a rozstrzygnięcia w lidze mogą być nieoczekiwane. Kto wie, być może utytułowany, 39-letni już, Jarosław Hampel poprowadzi swoją aktualną drużynę do mistrzostwa?