Rekolekcje online organizowane przez KUL

„Czas to miłość”. KUL organizuje rekolekcje online

Pod hasłem Czas to miłość odbywają się rekolekcje przeprowadzone przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wydarzenie umożliwia udział w rekolekcjach przez Internet.

Tegoroczne rekolekcje odbywają się w dniach 7-9 września 2021 roku. Organizator zaprasza do udziału w Ogólnopolskich Rekolekcjach Online wszystkich, niezależnie od ich poglądów na temat życia i działalności kardynała Wyszyńskiego. Przedstawiciele KUL-u zachęcają również osoby, które uważają, że nie są bardzo wierzące.

Rekolekcje rozpoczyna Msza

Program internetowych rekolekcji rozpoczyna Msza Św. Ta zaczyna się w każdy dzień trwania wydarzenia o godzinie 19:00.

Następnie koszalińsko-kołobrzeski biskup, Edward Dajczak, bierze udział w konferencji. Godzina rozpoczęcia konferencji to 19:45. Biskup znany jest m.in. z udziału w organizacji Przystanka Jezus..

Wieczorem, o 20:30, rozpoczynać się będzie muzyczna modlitwa uwielbienia, każdego dnia prowadzić ją będzie inny wykonawca: Porozumienie oraz Siewcy Lednicy. Boże Stopy. brały udział we wtorkowej modlitwie.

W związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego

Zgodnie z uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polski oraz Senatu, rok 2021 ogłoszony został rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Teraz właśnie wypada 120-ta rocznica urodzin kardynała.

12 września 2021 w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej będzie miała ponadto uroczystość beatyfikacji Stefana Wyszyńskiego. To wielkie wydarzenie, nie tylko dla katolików, gdyż osoba „Prymasa Tysiąclecia” zapisała się dużymi literami w historii powojennej Polski.