Do 26 września trwa rekrutacja na Akademię Zamojską. Kilkadziesiąt kierunków.

Do 26 września trwają zapisy na studia w Zamościu. Kuszą najnowocześniejszym sprzętem komputerowym.

Akademia Zamojska wciąż ma wolne miejsca, zaprasza studentów do udziału w rekrutacji.

Maturzyści, którzy chcieliby studiować w Zamościu mają do wyboru wiele kierunków. To 2 kierunki inżynierskie i siedem kierunków licencjackich.

Dla chętnych poszerzenia swojego wykształcenia Akademia Zamojska przygotowała dwa kierunki na studiach drugiego stopnia (studia magisterskie) oraz trzydzieści „podyplomówek”.

Rekrutacja trwa d 26 września, zostało więc trochę czasu na podjęcie decyzji o rozpoczęciu nauki.

Uczelnia ma nowy sprzęt dla studentów informatyki

Odpowiadający za funkcjonowanie Instytutu Techniczno-Informatycznego na zamojskiej uczelni, dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, zapowiada możliwość pracy na najlepszym sprzęcie.

Mowa o laboratorium wyposażonym w superkomputery. Wszystkie są wyposażone w najbardziej wydajne procesory Intel Core i9 i dyski SSD. Taka specyfikacja ma zapewnić szybką pracę i możliwość wykonywania przez studentów bardzo wymagających obliczeń i programów komputerowych. Za komfort pracy odpowiadają monitory o dużej, 27-calowej, przekątnej.

Taki sprzęt przydatny jest między innymi w przypadku zagadnień związanych z grafiką komputerową.

Proste mikrokomputery do zadań specjalnych

Poza bardzo wydajnymi maszynami, uczelnia zaopatrzyła się także w komputery Arduino. Te zestawy są oparte o komponenty Atmel AVR i służą do nauki tworzenia specjalistycznych programów – na przykład do sterowania smart home, czy maszynami w fabryce.

Wielowiekowa historia uczelni

Akademia Zamojska jest jedną z najstarszych w Polsce świeckich uczelni. Jan Zamoyski założył tę szkołę wyższą w 1594 roku

Podczas pierwszego zaboru uczenia została zlikwidowana przez Austro-Węgry, zatem miała przerwę w funkcjonowaniu.

Przez wiele lat w historycznym budynku Akademii Zamojskiej mieściły się inne szkoły. To między innymi licea ogólnokształcące i szkoły zawodowe.