Nowy wóz na 100-lecie straży pożarnej w Nasutowie

Wielkie święto strażaków z Lublszczyzny

Ochotnicza Straż Pożarna w Nasutowie ma już 100 lat!

Pierwszą jednostkę mieszkańcy wsi założyli tuż po Wielkiej Wojnie. Już w 1921 roku ochotnicy posiadający początkowo prosty sprzęt gaśniczy mogli pomagać miejscowej ludności.

Kolejne pokolenia mieszkańców również chciałby zadbać o zdrowie, życie i bezpieczeństwo sąsiadów, chętnie wstępując do oddziałów OSP Nasutów.

Po 100 latach istnienia to jedna z najsprawniejszych jednostek w gminie Niemce.

Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w miejscowym kościele, a jest nim kościół pw. Maryi Panny, Królowej Polski. Następnie, już na terenie remizy strażackiej, organizatorzy przeszli do dalszej części ceremonii. Wyróżniający się, zasłużeni strażacy zostali nagrodzeni. Natomiast nowy proporzec otrzymali młodzi chłopcy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP.

Nowy wóz na stulecie

Obchody okrągłej rocznicy jednostki strażackiej zbiegły się z otrzymaniem nowego wozu strażackiego. To Mercedes Atego z 2007 roku. Przed wejściem wozu do służby, miejscowy ksiądz poświęcił go.

Pożarniczy Mercedes jest dobrze wyposażony – to nie tylko sprzęt umożliwiający gaszenie pożarów, ale także udział w innych akcjach ratowniczych. Posiada na swoim pokładzie nożyce, sprzęt do cięcia drewna oraz niezbędny zestaw do udzielenia pierwszej pomocy medycznej.