Rosną ceny LPG

Wysokie ceny gazu LPG. Wielki problem dla mieszkańców i… taksówkarzy

Cena gazu LPG jest obecnie rekordowo wysoka. Wszystkie paliwa podrożały, jednak podwyżka ceny LPG może być dla wielu osób szczególnie dotkliwa.

Lubelscy taksówkarze drżą myśląc o przyszłości

Od dłuższego czasu na stacjach benzynowych można zaobserwować stały wzrost cen. Szczególnie zła sytuacja dotyczy dziś LPG – jego cena jest rekordowo wysoka.

Średnia cena gazu LPG w Polsce na dziś to około 3,10zł/litr

Średnia cena gazu LPG w Lublinie na dziś to około 3,15zł/litr

Kierowcy, których samochody są zasilane tym paliwem, są więc szczególnie pokrzywdzeni. W dużej mierze to właśnie gazem LPG napędzane są silniki pojazdów taksówkarzy. Niektórzy z nich twierdzą bowiem, że wykonywana przez nich praca staje się wręcz nieopłacalna.

Już wcześniej taksówkarze narzekali na coraz wyższe ceny samochodów i związanych z ich obsługą usług. Wraz z galopującą inflacją rosną bowiem oczekiwania finansowe między innymi mechaników. Regularny serwis samochodu osobowego użytkowanego przez taksówkarza może wynosić nawet kilka tysięcy złotych rocznie.

Koniec „taniego jeżdżenia”

Instalacja gazowa i zasilanie swojego pojazdu LPG jak dotąd przynosiła świetne efekty. Wiele osób, szczególnie pokonujących rocznie wiele kilometrów, decydowało się na wydatek kilku tysięcy złotych. Obniżał koszty późniejszej eksploatacji (paliwa) praktycznie o połowę. Teraz, gdy gaz kosztuje ponad trzy złote za litr, jazda stała się dość droga, co szczególnie odczuli taksówkarze.

Wzrost cen spowodowany jest brakiem dostaw LPG do Polski

Podwyżki cen paliw mają jednak miejsce na całym świecie. W Polsce specjaliści informują o problemach z dostawami LPG do kraju, z czego wynikają podwyżki.

W Polsce jest zarejestrowanych ponad 3 miliony pojazdów zasilanych LPG.

Poprzedni raz można było zaobserwować rekordowe ceny gazu w 2012 roku. Wtedy LPG kosztował jednak 2,86zł/litr, więc znacznie mniej niż dziś.