Prognoza pogody na niedzielę - będzie pochmurno

Prognoza na niedzielę – jaka pogoda w Lublinie?

Spore zachmurzenie, ale bez opadów deszczu i śniegu. Zobacz, jakiej pogody możemy spodziewać się jutro w stolicy Lubelszczyzny.

Pogoda na niedzielę 12.12.2021

Niedziela od rana przywita mieszkańców Lublina sporym zachmurzeniem. Na niebie słońce nie pojawi się prawdopodobnie nawet na chwilę, przez co dzień może się wydać nieco ponury. Nie powinniśmy się spodziewać przesadnych opadów deszczu, ani śniegu – szansa na nie wynosi bowiem zaledwie około 10%.

W Lublinie wciąż utrzyma się natomiast śnieg, który spadł w ciągu tygodnia. Temperatury sięgną maksymalnie zera stopni, a w nocy spadną do -3 stopni Celsjusza.

Złe warunki na drogach Lubelszczyzny

Długo utrzymujące się temperatury w okolicy zera stopni Celsjusza, a także regularne opady deszczu i śniegu oznaczają dla kierowców kłopoty. Na drodze może się pojawić gołoledź – cienka i praktycznie niewidoczna warstwa zamarzniętej wody. Lód na drodze znacznie pogarsza przyczepność, a pochmurne dni powodują słabą widoczność.

W taką jesienno-zimową pogodę należy zachować szczególną ostrożność podczas jazdy. Dotyczy to jazdy w trasie oraz w mieście, gdzie regularnie dochodzi do mniejszych lub większych kolizji i wypadków.

Gołoledź często zaskakuje kierowców, którzy nie zauważają cienkiej warstwy lodu pokrywającego jezdnię.