Przygotowania do rundy wiosennej

Trener Motoru Lublin postawi na młodych?

Piłkarze Motoru Lublin przebywają obecnie na obozie przygotowawczym. Trener Marek Saganowski mówi, że klub chciałby postawić na młodych zawodników.

Trwają przygotowania do rundy wiosennej

Przerwa świąteczno-noworoczna pomiędzy rundami jesienną i wiosenną to dla piłkarzy czas odpoczynku i przygotowań. Kluby przeprowadzają obozy przygotowawcze. Nie inaczej jest w Motorze Lublin. Pod wodzą Marka Saganowskiego drugoligowi piłkarze starają się przygotować do kolejnej rundy zmagań z przeciwnikami. Celem Motoru Lublin jest – tak, jak w poprzednich latach – awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Pierwszym etapem przygotowań były testy zawodników. Zdaniem trenera Saganowskiego większość z nich wypadała dobrze. Testy mocy były też okazją do sprawdzenia, czy zawodnicy wykonali zalecone ćwiczenia podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Trwają ćwiczenia gry ofensywnej

Podczas przygotowań w przerwie w rozgrywkach sztab szkoleniowy Motoru Lublin skupia się na pracy z piłką. Zawodnicy ćwiczą głównie taktykę ofensywną. Marek Saganowski zauważył, że jedynym „dostawcą” goli jest dziś Michał Fidziukiewicz. Gdy on zawodzi, drużyna ma problem z umieszczeniem piłki w siatce rywali.

Trener podkreśla także, że drużyna musi uniknąć porażek z dużo niżej notowanymi rywalami. W tym sezonie miało to miejsce już kilkukrotnie, między innymi ze Zniczem Pruszków.

Zawodnicy z akademii Motoru na obozie przygotowawczym

Podczas obozu przygotowawczego z drużyną pracuje także kilku graczy młodzieżowego Motoru Lublin. Dla piłkarzy z akademii jest to wielka szansa na pokazanie się na tle starszych kolegów. Klub także wiąże z nimi spore nadzieje. Piłkarze z akademii są przyszłością klubu.

Przyznaje to zarówno trener, jak i inni pracownicy klubu. Także piłkarze mówią otwarcie, że „świeża krew” pozytywnie wpływa na rozwój drużyny.

Piłka nożna jest emocjonującym sportem dla wielu osób. Warto jednak pamiętać o pewnych zasadach zdrowego uprawiania tego sportu. Podczas gry w piłkę nożna często dochodzi do kontuzji.