LUK Lublin wygrywa u siebie

Zwycięstwo siatkarzy LUK Lublin! Siatkarze znów wygrywają

Zwycięstwo siatkarzy LUK Lublin w ostatnim meczu z zawodnikami Ślepska Malow Suwałki pozwoliło na przełamanie złej passy. Lublinianie wygrali 3:1

Zwycięstwo siatkarzy LUK Lublin w 15 kolejce siatkarskiej ligi

W piętnastej kolejce siatkarskiej ligi, siatkarze trenowani przez Dariusza Daszkiewicza odnieśli zwycięstwo 3:1. Rywalem byli tym razem zawodnicy z Suwałk, których wielu ekspertów przed spotkaniem stawiali w roli faworyta. Zła dyspozycja LUK Lublin w ostatnich tygodniach wiązała się z serią czterech meczów bez zwycięstwa.

Po serii czterech przegranych z rzędu wielu kibiców zwątpiło w możliwości siatkarzy LUK Lublin. Na szczęście udało się przełamać złą passę. Pomógł w tym rozgrywający Lublinian – Grzegorz Pająk.

Grzegorz Pająk wybrany najlepszym siatkarzem spotkania

Zwycięstwo w ostatnich dniach siatkarzy Lublińskiego LUK prawdopodobnie nie udałoby się bez świetnej postawy Grzegorza Pająka. Rozgrywający był niemal nieomylny. Pamiętajmy jednak, że rywal nie był tym razem zbyt wymagający. Lublinianie podejmowali w końcu przedostatni zespół ligowej tabeli.

Dariusz Daszkiewicz jest przekonany, że jego podopieczni są w stanie wygrać w lidze z każdym. Poziom jest dość wyrównany, trzeba po prostu dać z siebie wszystko – przekonywał w pomeczowym wywiadzie.

Bardzo dobre rozpoczęcie i pewne prowadzenie

W pierwszym secie już przy wyniku 2:2 LUK Lublin zanotował pięć zdobytych piłek z rzędu. Set zakończył się wynikiem 25:16, co zwiastowało prowadzenie niemal do końca spotkania. Także w kolejnych odsłonach meczu Lublinianie radzili sobie nad wyraz dobrze. Stracili jedynie jeden set. Był to jednak zapewne tylko wypadek przy pracy.

Drugi set także zakończył się przekonującą przewagą. gości, którzy wygrał w nim 25 do 18. W trzecim secie LUK Lublin znów okazał się skupiony. Choć był wyrównany, zakończył się 25:22. Ostatni set także należał do gospodarzy. Lublinianie zwyciężyli w stosunku 25:21. Tym samym wygrali też cały mecz 3:1. Wygrana może być uznana więc za przekonującą i w dobrym stylu.

Mecz sędziowali Marcin Weiner i Piotr Król. To doświadczona para sędziów, nie mylili się także podczas spotkania w Lublinie.