Loteria PIT – rozlicz podatki w Lublinie i wygraj samochód

Miasto Lublin rozpoczęło kolejną edycję akcji „Rozlicz PIT w Lublinie”. Celem jest wsparcie budżetu miasta, który straci blisko 300 mln złotych w 2023 roku. Uczestnicy loterii mogą wygrać 15 nagród pieniężnych oraz samochód hybrydowy o wartości 80 tys. złotych. Aby wziąć udział w loterii, wystarczy rozliczyć podatek w Lublinie do 2 maja 2023 roku. Wpływy z podatków pomagają w rozwoju miasta, finansują szkoły, oświetlenie dróg i chodników, komunikację miejską i wsparcie osób potrzebujących.

Dlaczego warto składać podatki w miejscu zamieszkania?

Składanie PIT w miejscu zamieszkania pozwala na uzyskanie naliczonego zwrotu podatku, który jest należny w przypadku wystąpienia nadpłaty podatku. W przypadku, gdy pracujemy i mieszkamy w różnych miejscach, składanie PIT w miejscu zamieszkania pozwala na uzyskanie zwrotu za podatek naliczony zarówno z tytułu dochodów uzyskanych z pracy, jak i z tytułu innych źródeł dochodów. Warto pamiętać, że składanie PIT w miejscu zamieszkania jest obowiązkowe i niezależnie od tego, gdzie uzyskujemy dochód.

Na co wykorzystywane są podatki?

Miasto może wykorzystać podatki do finansowania swoich działań i inwestycji, takich jak rozwijanie infrastruktury, opieka zdrowotna, edukacja, bezpieczeństwo, usługi społeczne i inne. Dzięki podatkom miasto może również zapewnić stabilne źródło dochodów, co jest ważne dla zachowania jego długoterminowej stabilności finansowej. Podatki są narzędziem do realizacji polityki publicznej i rozwiązywania lokalnych problemów, takich jak zanieczyszczenie środowiska, brak mieszkań i nierówności społeczne.