Lublin bije rekordy pod względem turystycznym

Miniony rok był bardzo dobry dla turystyki w Lublinie. Miasto odwiedziło więcej gości niż w czasach sprzed pandemii. Co więcej,  wśród nich przeważali młodzi ludzie z województw lubelskiego i mazowieckiego, a także Niemcy.

Rekordowa liczba turystów

W ciągu roku przyjechało ponad 750 tys. krajowych podróżnych, z czego 411 tys. zostało na noc. Najwięcej gości przyjechało z samego województwa lubelskiego. Najwięcej turystów przyciągnął trzeci tydzień sierpnia, a dostępność komunikacyjna przyciąga turystów z Wrocławia, Szczecina i Niemiec. Ratusz jest pewny, że wynik z ubiegłego roku zostanie pobity w tym roku, ponieważ Lublin jest Europejską Stolicą Młodzieży i program imprez ma być ogłoszony w marcu.

Co warto zwiedzać w Lublinie?

Lublin jest miastem z bogatą historią i kulturą, oferującym wiele atrakcji turystycznych. Wśród nich warto wymienić: Stare Miasto, Zamek Lubelski, Kolegiatę Św. Tomasza, Katedrę Św. Jana Chrzciciela, Muzeum Historii Miasta Lublina, Cmentarz Żydowski, Teatr im. Juliusza Osterwy, Park Strzelecki, Bibliotekę Uniwersytecką, Dom Literatury i wiele innych. Lublin jest też znany z organizowania wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, takich jak Jarmark Jagielloński, Hejnał Marienburga i Festiwal Kultury Żydowskiej.