Nowe zasady w budżecie obywatelskim w Lublinie

Nastąpiły zmiany w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Lublinie. Jak się okazało, obejmują one zwiększenie maksymalnej kwoty na pojedynczy projekt dzielnicowy z 350 tys. zł do 400 tys. zł. To jednak nie wszystko. Co dokładnie się zmieniło?

Większe kompetencje urzędników

Oprócz zwiększonej kwoty, są również dodatkowe kompetencje dla urzędników oceniających projekty. Dzięki tym zmianom, urzędnicy będą mieli możliwość zmiany kategorii projektu z dzielnicowego na miejski, jeśli zostanie taka prośba zgłoszona przez radę dzielnicy. Projekty można zgłaszać do 6 marca, a niezbędne informacje można uzyskać dzwoniąc na infolinię lub pisząc maila na [email protected].

Czym jest budżet obywatelski?

Budżet obywatelski jest decyzją wszystkich obywateli, którzy mają bezpośredni wpływ na rozdysponowanie części budżetu swojego miasta na inwestycje i projekty lokalne. Proces ten zazwyczaj obejmuje zgłaszanie pomysłów przez mieszkańców, ocenę propozycji przez urząd, a następnie głosowanie wśród mieszkańców w celu wyboru najważniejszych projektów do realizacji.