Sezon na rower miejski

Jutro rozpoczyna się nowy sezon wypożyczalni rowerów miejskich w Lublinie. Usługę prowadzi  firma MPK Lublin. I dodatkowo do końca kwietnia mieszkańcy, którzy zarejestrują się w systemie, będą mogli korzystać z rowerów za symboliczną opłatą 1 PLN.

Czas start!

Nowe rowery  wybrano w głosowaniu internetowym i będą miały inny wygląd niż w poprzednich sezonach. Serwis rowerów miejskich w Lublinie jest ważnym elementem infrastruktury miasta, oferującym alternatywę dla indywidualnych podróży samochodem, i będzie zintegrowany z systemem transportu publicznego miasta poprzez kartę miejską Lublin City Card i system LUBIKA. Serwis początkowo będzie oferował około 400 rowerów na 84 stacjach, a w przyszłości planowane są 600 rowerów i 129 stacji.

 

Korzyści jazdy na rowerze

Jest wiele powodów, dla których warto jeździć na rowerze. Przede wszystkim dla własnego zdrowia. Korzystanie z roweru angażuje wiele mięśni i pomaga poprawić kondycję fizyczną. Nie da się ukryć, że rower to również forma dbania o ekologię. Nie emituje się dwutlenku węgla ani innych zanieczyszczeń do atmosfery. Dodatkowo to szybki środek transportu. Rowery przyczyniają się do mniejszych korku na drogach.