Katastrofalny wypadek w Krzczonowie: Dwóch starszych ludzi straciło życie

W miejscowości Krzczonów, w piątkowy poranek, miała miejsce tragedia drogowa. W wyniku zderzenia samochodu osobowego i skutera zginęli kierujący jednośladem oraz jego pasażerka. W miejscu wypadku śmierć poniosły dwie osoby.

Wypadek wydarzył się na drodze powiatowej około godziny 8 rano w piątek. Na skrzyżowaniu doszło do kolizji między motorowerem a pojazdem marki Hyundai. Ofiary to 84-letni kierowca skutera i 81-letnia kobieta, która podróżowała jako pasażerka. Niestety, obydwoje zginęli na miejscu.

Ekipa policji pracuje nad wyjaśnieniem przyczyn tragicznego zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Do działań dochodzeniowych angażowane są również osoby ze specjalistyczną wiedzą z zakresu ruchu drogowego oraz medycyny sądowej.

Kamil Gołębiowski, rzecznik prasowy lubelskiej policji, tłumaczył wstępne ustalenia dotyczące okoliczności wypadku. Prawdopodobnie związane są one z niezachowaniem pierwszeństwa przejazdu przez kierującego skuterem. Wszystkie zebrane dowody wskazują, iż mężczyzna ten wyjechał na drogę główną z drogi podporządkowanej, nie ustępując pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego.