Podbój globalnych rynków przez lubelskie firmy MŚP

Lubelski Urząd Marszałkowski wskazuje drogę mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, prowadząc je do Brukseli (Belgia) oraz Celje (Słowenia). W ramach tych wyjazdów, firmy będą miały możliwość zaprezentowania swoich produktów czy usług na arenie międzynarodowej, a także podjęcia rozmów handlowych z potencjalnymi zagranicznymi partnerami biznesowymi.

Wyjazd do Słowenii odbędzie się od 12 do 17 września. Przedsiębiorstwa będą mieć szansę zaistnieć na 55. Międzynarodowych Targach Wielobranżowych (MOS Celje). Targi te są doskonałą okazją dla firm działających w branżach takich jak budowlana, energetyczna, turystyka, kosmetyki, medycyna czy odzież. Z drugiej strony, belgijska misja zaplanowana jest na dni od 28 września do 1 października. Wydarzenie pod tytułem „Polska Noc w Brukseli” skierowane jest głównie do przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego.

Marszałek Jarosław Stawiarski zachęca regionalnych przedsiębiorców do wzięcia udziału w tych wydarzeniach. Według jego opinii, celem tych wyjazdów jest nie tylko umocnienie pozycji eksportowej MŚP i ich rozwinięcie na rynkach zagranicznych, ale przede wszystkim nawiązanie nowych relacji biznesowych.

Zaproszenie kierowane jest do przedsiębiorców MŚP, którzy działają na terenie Województwa Lubelskiego co najmniej od 6 miesięcy (na dzień złożenia wniosku) i mają tam swoją siedzibę lub przynajmniej oddział. Dodatkowo, Województwo Lubelskie zobowiązało się pokryć koszty wymienione w ogłoszeniu o naborze związane z uczestnictwem firmy w każdym z wyjazdów.