Ekologiczna mobilność w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego

Od lipca tego roku, pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego z siedzibą w Lublinie, mają do dyspozycji pięć nowo zakupionych hulajnóg elektrycznych. Ten innowacyjny pomysł ma przede wszystkim na celu oszczędność czasu oraz podniesienie mobilności urzędników podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych.

Hulajnogi elektryczne są rozlokowane między trzema oddzielonymi od siebie budynkami urzędu, które znajdują się przy ulicach: Stefczyka, Czechowskiej i Grottgera w Lublinie. To praktyczne i ekologiczne rozwiązanie pozwala na szybki i sprawniejszy przemieszczanie się między poszczególnymi placówkami.

Marszałek Jarosław Stawiarski z entuzjazmem komentuje ten eko-krok: „Cieszę się, że nasi pracownicy są odpowiedzialni dla środowiska i skwapliwie korzystają z hulajnóg elektrycznych w swojej pracy służbowej. Te ciche, szybkie i przede wszystkim ekologiczne pojazdy jednośladowe ułatwiają komunikację pomiędzy naszymi budynkami. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie. Choć ekologia ma dla nas duże znaczenie, nie zapominamy też o bezpieczeństwie. Naszym pracownikom zalecamy jazdę w kasku, a hulajnogi są wyposażone w ogranicznik prędkości”.