Nowa przestrzeń dla młodzieży w Lublinie: otwarcie „Po Prostu Fajnego Miejsca”

Młodzi ludzie w Lublinie otrzymali nowe miejsce do spotkań i relaksu, które stanowi trzecią tego typu przestrzeń w tym mieście. Lokalizowane przy ulicy Jana Sawy 5, „Po Prostu Fajne Miejsce” jest kolejnym krokiem w realizacji celów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, której Lublin jest gospodarzem.

„Po Prostu Fajne Miejsce”, które zostało oficjalnie otworzone dzisiaj, jest odpowiedzią na potrzebę bezpiecznej przestrzeni dla młodych mieszkańców dzielnicy Rury – potrzebę zgłaszaną przez samych zainteresowanych. Cieszy fakt, że sukcesywnie tworzymy kolejne takie obszary w Lublinie, a jeszcze bardziej to, że robimy to razem z młodymi ludźmi. Dzięki temu miasto staje się miejscem dostosowanym do ich oczekiwań. Chciałbym podziękować za zaangażowanie środowisk młodzieżowych oraz organizacji pozarządowych – ich wkład jest nieoceniony. To oni są odpowiedzialni za istotne zmiany w naszych dzielnicach” – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin podczas otwarcia przestrzeni w ostatni piątek.

Dysponują tą nową przestrzenią Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Bona Fides oraz Fundacja 5Medium. Lokal znajduje się przy ulicy Jana Sawy 5 w dzielnicy Rury i będzie otwarty od wtorku do piątku od godziny 12:00 do 20:00. W weekendy natomiast, godziny otwarcia będą dostosowywane zgodnie z potrzebami. „Po Prostu Fajne Miejsce” powstało dzięki otwartemu konkursowi ofert Miasta Lublin na stworzenie, realizację oraz ewaluację otwartych miejsc dla młodzieży.