"Hamlet na sprzedaż" – nowa premiera w Teatrze im. Juliusza Osterwy

Planowana premiera spektaklu pt. „Hamlet na sprzedaż”, w reżyserii Magdaleny Drab, zapewni widzom Teatru im. Juliusza Osterwy niezapomniane przeżycia teatralne 28 października bieżącego roku. Tego dnia lubelscy aktorzy będą przekazywać widzom historię o swoim oczekiwaniu na Hamleta. Ta nadchodząca premiera to jedno z trzech wydarzeń teatralnych, które mają miejsce w najbliższym czasie.

Redbad Klynstra-Komarnicki, dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę, ujawnił szczegóły dotyczące początku nowego sezonu artystycznego. Tego dnia zapowiedział trzy premiery, które mają miejsce w nadchodzących miesiącach. Pierwszą z nich będzie spektakl „Hamlet na sprzedaż”, reżyserowany przez Magdalenę Drab. Spektakl ten jest oparty na „Studium o Hamlecie”, „Requiem” oraz „Śmierci Ofelii” autorstwa Stanisława Wyspiańskiego.

Redbad Klynstra-Komarnicki dodał: „Naprawdę utalentowana reżyserka, która jest również aktorką, stworzyła nowy tekst dotyczący grupy aktorów z Lublina, którzy czekają na Hamleta”. W opisie spektaklu podano, że porusza on kwestie związane z sensem wykonywania tego zawodu. Spektakl zastanawia się nad wpływem teatru na społeczeństwo i rozważa aktualną rolę teatru i aktora. Premiera „Hamlet na sprzedaż” odbędzie się 28 października o godzinie 19:00.