Zakończono istotną przebudowę dwóch skrzyżowań w dzielnicy Felin

W dzielnicy Felin zakończono ważne prace związane z modyfikacją dwóch kluczowych skrzyżowań. Rekonstrukcja obejmowała skrzyżowanie al. Witosa i ul. Doświadczalnej, gdzie dodatkowo powstała instalacja sygnalizacji świetlnej. Prace obejmowały także drugie skrzyżowanie – na przecięciu ulic Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka.

Rezultatem przebudowy jest dodanie nowych pasów ruchu do skrętu w obie strony na al. Witosa z ul. Doświadczalną oraz kolejny pas skrętny z ul. Doświadczalnej na al. Witosa. Kolejnym elementem inwestycji jest system sygnalizacji świetlnej. Ponadto, zbudowano brakujący fragment drogi dla rowerzystów, prowadzący od ul. Jagiełły do ul. Vetterów, wraz z przejazdem rowerowym przez to skrzyżowanie. W ramach prac ulepszono również oświetlenie uliczne, chodniki i zatoki autobusowe.

Zmodernizowane skrzyżowania przeszły pomyślnie testy techniczne i od godzin popołudniowych są dostępne dla kierowców. Z kolei pojazdy komunikacji miejskiej będą mogły korzystać z ul. Doświadczalnej od wczesnych godzin porannych. To oznacza powrót na podstawowe trasy dla linii autobusowych numer: 7, 21, 23, 36, 47, 70, 73 oraz N2.

Przebudowa objęła także kolejne skrzyżowanie w Felinie. Drogowcy zainstalowali nową sygnalizację świetlną na przecięciu ulic Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka. W tym miejscu wybudowano również dwie zatoki autobusowe i chodniki. Powstała dodatkowo nowa infrastruktura przystankowa- biletomat oraz punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.