Inwestycje w infrastrukturę sportową: nowe boisko i bieżnia dla Zespołu Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego w Lublinie

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego w Lublinie zostaną obdarowani nowym kompleksem treningowym, który obejmować będzie boisko do piłki nożnej z zaawansowanymi piłkochwytami oraz bieżnię przeznaczoną dla lekkoatletów. Wszystko to ma na celu rozbudowanie infrastruktury sportowej w szkole.

Autorami tej inwestycji są urzędnicy z lubelskiego ratusza, którzy niedawno ogłosili przetarg na realizację tego projektu, zlokalizowanego przy ulicy Słowiczej. Wybrana firma, która podejmie się wykonania zadania, będzie miała do dyspozycji 10 miesięcy na ukończenie prac.

Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju, podkreśla, że to nie jedyna inwestycja w infrastrukturę sportową w tej części miasta. W planach jest także modernizacja innego boiska do piłki nożnej przy ulicy Lotniczej, które niedawno otrzymało nowe ogrodzenie i piłkochwyt. Ponadto, dla społeczności SP nr 15 zostało przygotowane nowe, mobilne boisko. Dodatkowo, w planach jest również stworzenie projektu nowej hali sportowej dla tej szkoły.