Nowoczesny Dworzec Metropolitalny w Lublinie gotowy do użytku

W mieście Lublin rusza nowoczesna inwestycja – Dworzec Metropolitalny, który uzyskał już zezwolenie na użytkowanie. Po wielu miesiącach prac, ulica Dworcowa jest ponownie dostępna dla ruchu drogowego. Kiedy można oczekiwać odjazdu pierwszych autobusów z nowo powstałego dworca? Mamy już informacje na ten temat. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami nowo wybudowanego obiektu, który ma stać się sercem Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Ważne informacje o Dworcu Metropolitalnym w Lublinie. Nowy dworzec, który powstał naprzeciwko dworca PKP Lublin Główny, położony jest między ulicami Dworcową, Gazową a Młyńską. Ma on zastąpić budynek dworca autobusowego z lat 70. XX wieku, umieszczony dotychczas przy alei Tysiąclecia w Lublinie. Prace budowlane rozpoczęły się w styczniu 2021 roku i po wielomiesięcznym opóźnieniu udało się je zakończyć 20 października 2023 roku. Planowane otwarcie dworca przewidziane jest na początek 2024 roku.

Po długim okresie prac związanych z budową dworca, od 13 listopada ulica Dworcowa jest ponownie otwarta dla ruchu drogowego. Teraz, miłośnicy komunikacji miejskiej mogą przyjechać pod nowy dworzec od strony ulicy Gazowej.