Utrudnienia w ruchu po zderzeniu dwóch aut na drodze krajowej. Przyczyną nieustąpienie pierwszeństwa

Za konfrontacją dwóch samochodów osobowych – renault i citroen – w miejscowości Ciecierzyn odpowiadało nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Incydent ten spowodował znaczne problemy komunikacyjne trwające ponad dwie godziny.

Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce we wczesnych godzinach piątkowego poranka na krajowej trasie numer 19 łączącej Lublin z Lubartowem. Po zdarzeniu, natychmiastowe działania podjęły służby ratunkowe, wśród których znajdowała się straż pożarna, medyczny zespół ratowniczy oraz jednostka policji.

Pierwsze ustalenia policyjne wskazują, że do kolizji doszło, gdy 58-letni kierowca renaulta zjeżdżał z lokalnej drogi wiodącej od Boduszyna. Wykonywał manewr skrętu w lewo, zmierzając w stronę Lublina. Niestety, nie ustąpił pierwszeństwa citroenowi, prowadzonemu przez kierowcę jadącego drogą krajową w kierunku Lubartowa. To właśnie niezastosowanie się do zasad ruchu drogowego doprowadziło do zderzenia obu pojazdów.

Jedna osoba doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Aktualnie, policjanci starają się dokładniej zrekonstruować przebieg zdarzenia. Kolizja ta była przyczyną poważnych utrudnień w ruchu drogowym, które trwały ponad dwie godziny.