Półkolonie zorganizowane przez miasto Lublin – atrakcyjny sposób na spędzenie ferii dla prawie 800 uczniów

Pod opieką miasta Lublin prawie 800 młodych mieszkańców tej metropolii będzie miało możliwość uczestniczenia w półkoloniach. Inicjatywa ta jest kierowana przede wszystkim do rodziców, którzy nie mają możliwości zapewnienia swoim pociechom odpowiedniej opieki podczas przerwy szkolnej.

Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina, podkreśla, iż dodatkowe finansowanie ze strony miasta ma na celu stworzenie dzieciom różnorodnych, atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Młodzi mieszkańcy Lublina będą mogli skorzystać z szerokiego wachlarza propozycji przygotowanych przez lubelskie placówki edukacyjne.

Półkolonie będą organizowane od dnia dzisiejszego aż do 9 lutego i odbędą się w 10 lubelskich szkołach podstawowych. W ofercie przygotowanej przez miejskie placówki znalazły się różnorodne formy aktywności – od zajęć integracyjno-sportowych, poprzez warsztaty plastyczne, muzyczne i techniczne, aż po zabawy edukacyjne i turnieje gier planszowych.

Oprócz tego, dzieci będą miały okazję skorzystać z warsztatów kulinarnych. Zaplanowano również szereg wycieczek – do muzeum, teatru, a także do kina. Ponadto przewidziano wyjścia do sali zabaw i parku trampolin. Nie zabraknie też odwiedzin na pływalni.