Prace budowlane wydłużają czas utrudnień w ruchu na ulicach Wieniawskiej i Jasnej

Przez trudności związane z pracami budowlanymi, wydłuża się termin utrudnień w ruchu drogowym na ulicach Wieniawskiej i Jasnej. Wykonawca prowadzący inwestycję, po raz kolejny, poprosił o przedłużenie terminu obowiązywania projektu czasowej organizacji ruchu, zgodnie z którym przeprowadzane są prace.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do 16 lutego. Zostały wprowadzone w związku z zamknięciem fragmentu ulicy Wieniawskiej pomiędzy ulicami Czystą a Jasną. Dojazd do ulicy Jasnej i Krótkiej możliwy jest przez ulicę Ewangelicką. Ta sama droga umożliwia także dotarcie do ulicy Bieczyńskiego od strony Krakowskiego Przedmieścia. Dodatkowo, na tym odcinku ulica Jasna ma status drogi dwukierunkowej.

Ruch dwukierunkowy został także utrzymany na odcinku ulicy Wieniawskiej od Krakowskiego Przedmieścia do ulicy Bieczyńskiego. W dotychczasowy sposób będzie można dojechać do ulicy Czystej. Wyjazd z tej części miasta odbywać się będzie przez ulicę Karskiego.

Od 17 lutego natomiast, na ulicach Wieniawskiej i Jasnej ruch pojazdów zostanie przywrócony. Wykonawca przewiduje, że do końca lutego zakończy wszelkie prace brukarskie na tych terenach.