Prace związane z rozbudową ulicy Wallenroda w Lublinie nabierają tempa

W Lublinie ruszyły prace związane z rozbudową ulicy Wallenroda. W chwili obecnej, realizowane są prace przygotowawcze, które mają na celu przygotowanie terenu do przeprowadzenia inwestycji. Po zakończeniu weekendu, zostanie wprowadzona nowa, docelowa organizacja ruchu.

Podczas najbliższych dni wykonawca inwestycji będzie koncentrował się na pracach porządkowych na terenie budowy oraz wytyczaniu obszarów przeznaczonych pod poszczególne etapy realizacji projektu. Dodatkowo przeprowadzi również akcję informacyjną dla mieszkańców, w trakcie której dowiedzą się oni o planowanych utrudnieniach w ruchu drogowym, które mają wejść w życie już od poniedziałku, 19 lutego.

Początek kolejnego tygodnia (19 lutego) przyniesie ze sobą rozpoczęcie prac branży sanitarnej. Ten fragment inwestycji wiąże się ze zwężeniem dostępu do ul. Wallenroda na odcinku od ulicy Wajdeloty do Grażyny. Przez ten czas dostęp do posesji będzie zapewniony, jednak miejsca parkingowe będą niedostępne. Prosimy wszystkich mieszkańców i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w bliskim sąsiedztwie prowadzonych prac oraz przestrzeganie obowiązującego oznakowania. Ze względu na ograniczenie dostępności do miejsc parkingowych, zachęcamy również do korzystania z transportu publicznego. Wszystkie zmiany związane z organizacją ruchu będą bieżąco przekazywane przedstawicielom Rady Dzielnicy oraz Spółdzielni Mieszkaniowej – przekazuje Justyna Góźdź, rzecznik prasowy Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.