Samuel Mraz, nowym nabytkiem pierwszoligowego zespołu piłkarskiego Motor

Zespół pierwszoligowy Motor poinformował o nowym transferze. Swoje szeregi rozszerzył o piłkarza Samuela Mraza. Ten 26-letni napastnik pochodzący ze Słowacji związał się z klubem umową do końca bieżącego sezonu, lecz istnieje opcja przedłużenia tej współpracy na kolejny okres.

Trudno przecenić doświadczenie Mraza, którego kariera była niezwykle barwna i pełna różnorodnych doświadczeń. Jest on wychowankiem SK Żolik Malacky, ale swoje umiejętności kształtował także w innych renomowanych klubach. Były to między innymi FK Senica oraz MSK Zilina, z którą mógł świętować zdobycie mistrzostwa Słowacji. To właśnie grając dla MSK Zilina, Mraz wywalczył tytuł króla strzelców słowackiej ekstraklasy.

Później talent Mraza został dostrzeżony przez włoski klub Empoli z Serie A, który zakupił go za sumę 1,5 miliona euro. Z Empoli trafił na wypożyczenie do FC Crotone, duńskiego Brondby oraz Zagłębia Lubin. W barwach klubu z Dolnego Śląska słowacki piłkarz rozegrał 27 ligowych spotkań, w których zdobył dwa gole.

Po tym okresie, Mraz kontynuował swoją karierę w Spezii, Slovanie Bratysława, CD Mirandes oraz cypryjskim Anorthosisie Famagusta. Ostatnie pół roku spędził jako zawodnik greckiego Volos NPS.