Wspólne poparcie dla prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka od koalicji politycznej

Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, otrzymał w piątek wsparcie od koalicji 15 października, składającej się z PO, PSL, Polski 2050 i Nowej Lewicy oraz lokalnego ruchu Wspólny Lublin. Ta jednomyślna decyzja ma na celu zwiększenie szans na zdobycie przewagi w radzie miejskiej poprzez wspólne działanie.

Poparcie dla prezydenta Żuka, dążącego do ponownego wyboru na to stanowisko, zostało wyrażone podczas konferencji prasowej. Uczestniczyli w niej Marta Wcisło reprezentująca PO, minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman z PSL, były senator Jacek Bury z Polski 2050, Wiktor Sawicki z Nowej Lewicy oraz Mariusz Banach z Wspólnego Lublina, pełniący obowiązki zastępcy prezydenta.

Krzysztof Żuk podkreślił cel utworzenia Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztof Żuk. Miał on za zadanie doprowadzić do konsolidacji różnych środowisk politycznych wokół najistotniejszych kwestii – nowych strategii rozwoju Lublina i kreowania przyszłości dla jego mieszkańców. Prezydent zauważył, że zadania te zostały pomyślnie zrealizowane, a komitet przekształcił się w koalicję 15 października. Koalicja ta skupia siły demokratyczne, które odniosły sukces w wyborach październikowych i teraz przejęły obowiązek dbania o teraźniejszość i przyszłość Polski na poziomie lokalnym i regionalnym. Żuk dodał, że wspólne podejście do nadchodzących wyborów samorządowych może przynieść większość w radzie miasta.