Zjazd polityczny z udziałem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika zgromadził 150 osób w Lublinie

Miejską salę kinową Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wypełnili ludzie z flagami narodowymi, transparentami i czapkami w barwach Polski. Zaproszenie posła Przemysława Czarnka na spotkanie z politykami – Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem, przyjęło około 150 osób. Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 24 lutego.

Przemysław Czarnek, gospodarz wydarzenia, podczas jego trwania podkreślił swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji politycznej. Jego zdaniem, Adam Bodnar nie przestrzega prawa, a Polska powinna być krajem sprawiedliwym, a nie antypolskim. Poseł Czarnek oskarżył Bodnara o bycie „największym siekaczem w dziejach Rzeczpospolitej Polskiej”. Zdaniem Czarnka, ofiarami niesprawiedliwości są m.in. Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik.

Mariusz Kamiński to postać znana w świecie polityki, zdobywca mandatu do Sejmu w październiku podczas wyborów parlamentarnych. Okręg wyborczy, z którego startował to numer 7, zlokalizowany w Chełmie. Mandat poselski stracił jednak w grudniu, za sprawą decyzji marszałka Szymona Hołowni. W podobnej sytuacji znalazł się także Maciej Wąsik.

Kamiński swój przemówienie na spotkaniu rozpoczął od wspomnienia aresztowania, które miało miejsce w grudniu ubiegłego roku. Wyraził swoją wdzięczność dla osób, które wspierały go podczas tego trudnego okresu, szczególnie podkreślając ogromny protest, który miał miejsce 11 stycznia w Warszawie. Informacje o liczbie protestujących dotarły do niego nawet do więzienia. Okazał również wdzięczność za listy od wyborców z Lubelszczyzny, które były dla niego ogromnym wsparciem moralnym.