Przebudowa Gmachu Głównego KUL w Lublinie: Nowa sala Senatu i ekspozycja rzeźb

Na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL) rozpoczęły się prace związane z modernizacją Gmachu Głównego. Monika Stojowska, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego uczelni, zapewnia, że pomimo przeprowadzanych prac, nie będzie to oznaczać stałego zamknięcia malowniczego dziedzińca uniwersyteckiego.

Wśród planów przebudowy znajduje się stworzenie nowej sali dla Senatu. Ponadto, w ramach działalności muzealnej uczelni, przewidziane jest utworzenie sali o szklanym dachu, gdzie ma znaleźć miejsce ekspozycja rzeźb.

Wielkim atutem dziedzińca uniwersyteckiego są magnolie, które zostały posadzone przy gmachu 40 lat temu przez ogrodnika zatrudnionego na uczelni. Obecnie możemy obserwować ich krótki okres kwitnienia. W oparciu o relacje pracowników dbających o ten przepiękny zakątek uczelni, Stojowska wyjaśnia, że magnolie zostały posadzone w latach 1983-1985. Od tego czasu stały się one charakterystycznym elementem krajobrazu dziedzińca w czasie wiosny.

Celem remontu Gmachu Głównego KUL jest przystosowanie obiektu do standardów XXI wieku. Prace, które obejmują między innymi modernizację instalacji oraz malowanie całego budynku, już trwają.