Nowy gmach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie z nowoczesnym blokiem operacyjnym i lądowiskiem dla helikopterów

W Lublinie, w najnowszym budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1, powstał zaawansowany centralny blok operacyjny wyposażony w osiem sal. W obiekcie znajduje się również nowoczesna klinika anestezjologii oraz oddział intensywnej terapii. Budowla ta pomyślnie otworzyła swoje drzwi dla pierwszych pacjentów w piątek.

Beata Gawelska, dyrektor szpitala, podczas ceremonialnego przecięcia wstęgi, zasugerowała, że nowo wybudowany obiekt przy ulicy Staszica i alei Solidarności rozciąga się na obszar niemalże 15,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

W obrębie tego ośmiopiętrowego gmachu mieści się wiele niezbędnych jednostek zdrowotnych. Oprócz centralnego bloku operacyjnego składającego się z ośmiu sal operacyjnych, znajduje się tam sala wielostanowiskowa do opieki pooperacyjnej, klinika anestezjologii i intensywnej terapii. Dodatkowo, w obiekcie umiejscowione są zakłady diagnostyki radiologicznej, obrazowej i terapii endoskopowej, centralna sterylizatornia oraz bank krwi. Na dachu budynku zainstalowano lądowisko dla śmigłowców, co znacznie ułatwia transport pacjentów w nagłych przypadkach.

Podczas uroczystego otwarcia nowego gmachu, Marek Kos, Wiceminister Zdrowia, wyraził swoje gratulacje dla nowego obiektu zdrowotnego.