Olgierd Oleksiak i Robert Michna na nowych stanowiskach w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie

Podczas uroczystości, która miała miejsce w Komendzie Wojewódzkiej Policji (KWP) w Lublinie w poniedziałek, 3 czerwca, zaprezentowano zmiany personalne. Spotkanie, które zgromadziło kadrę kierowniczą policji, miało za cel wprowadzenie nowo mianowanych zastępców Komendanta Wojewódzkiego.

Z dniem 3 czerwca br., obowiązki I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie przejął młodszy inspektor Olgierd Oleksiak. Jak poinformowała komisarz Anna Kamola z KWP w Lublinie, Oleksiak pełnił funkcję Zastępcy KWP od stycznia 2022 i nadzorował działania prewencyjne na terenie lubelskiego garnizonu. W swojej nowej roli, będzie kontynuował ten nadzór, mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.

Podczas tej samej uroczystości, powitano nowego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie – inspektora Roberta Michnę. Decyzją Komendanta Głównego Policji, Michna, dotychczasowy szef Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, od tej pory będzie odpowiedzialny za pion kryminalny w lubelskim garnizonie.

Warto zaznaczyć, że inspektor Robert Michna posiada imponujące doświadczenie i wykształcenie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich na tym samym uniwersytecie. Swoją karierę policyjną rozpoczął 20 sierpnia 1998 roku.