Przyszłość piłkarzy Motoru Lublin niepewna: kilku zawodników szuka nowych klubów

Motor Lublin, beniaminek PKO Ekstraklasy, udzielił zielonego światła dla kilku swoich graczy, aby mogli poszukać nowych klubów do kontynuacji swojej kariery piłkarskiej. Wśród tych, którzy potencjalnie opuszczą drużynę są Łukasz Budziłek, Dariusz Kamiński, Mariusz Rybicki oraz Kacper Śpiewak.

Bramkarz o imieniu Łukasz Budziłek, w wieku 33 lat, dołączył do Motoru Lublin na wiosnę 2022 roku z klubu Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. W sezonie 2023/24 wystąpił w szesnastu meczach w barwach żółto-biało-niebieskich. Niestety, stracił swoje miejsce w pierwszym składzie na rzecz Kacpra Rosy w minionym sezonie.

Dariusz Kamiński, 25-letni pomocnik, przeniósł się do lubelskiego zespołu przed ubiegłym sezonem z GKS Jastrzębie-Zdrój. Wystąpił łącznie w trzynastu spotkaniach Motoru Lublin i zdobył jednego gola.

Mariusz Rybicki jest doświadczonym pomocnikiem w wieku 31 lat, który dołączył do ekipy z Lublina przed sezonem 2022/23 pochodząc z Wigier Suwałki. W trakcie minionego sezonu wystąpił w dwudziestu sześciu meczach, ale żadnego nie rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Jego dorobek to jedna strzelona bramka.

Z kolei Kacper Śpiewak to 24-letni napastnik, który do Motoru Lublin dołączył z klubu z Niecieczy przed sezonem 2023/24. W ciągu całego sezonu wystąpił w dwudziestu dwóch spotkaniach, w których dwukrotnie udało mu się zdobyć bramki.

Jak donosi portal dsports.sn, możliwe jest dołączenie do drużyny Motor Lublin piłkarza Demba Ba, 26-letniego napastnika z Senegalu. Aktualnie gra on w swojej ojczyźnie dla AS Pikine, który ostatni sezon 2023/24 zakończył na piątym miejscu w tabeli. Ba podobno już jest w Lublinie, a w ostatnich rozgrywkach siedmiokrotnie strzelał gola.