Akademia Zamojska wciąż ma wolne miejsca, zaprasza studentów do udziału w rekrutacji.
Maturzyści, którzy chcieliby studiować w Zamościu mają do wyboru wiele kierunków. To 2 kierunki inżynierskie i siedem kierunków licencjackich.
Dla chętnych poszerzenia swojego wykształcenia Akademia Zamojska przygotowała dwa kierunki na studiach drugiego stopnia (studia magisterskie) oraz trzydzieści „podyplomówek”.
Rekrutacja trwa d 26 września, zostało więc trochę czasu na podjęcie decyzji o rozpoczęciu nauki.
Uczelnia ma nowy sprzęt dla studentów informatyki
Odpowiadający za funkcjonowanie Instytutu Techniczno-Informatycznego na zamojskiej uczelni, dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, zapowiada możliwość pracy na najlepszym sprzęcie.
Mowa o laboratorium wyposażonym w superkomputery. Wszystkie są wyposażone w najbardziej wydajne procesory Intel Core i9 i dyski SSD. Taka specyfikacja ma zapewnić szybką pracę i możliwość wykonywania przez studentów bardzo wymagających obliczeń i programów komputerowych. Za komfort pracy odpowiadają monitory o dużej, 27-calowej, przekątnej.
Taki sprzęt przydatny jest między innymi w przypadku zagadnień związanych z grafiką komputerową.
Proste mikrokomputery do zadań specjalnych
Poza bardzo wydajnymi maszynami, uczelnia zaopatrzyła się także w komputery Arduino. Te zestawy są oparte o komponenty Atmel AVR i służą do nauki tworzenia specjalistycznych programów – na przykład do sterowania smart home, czy maszynami w fabryce.
Wielowiekowa historia uczelni
Akademia Zamojska jest jedną z najstarszych w Polsce świeckich uczelni. Jan Zamoyski założył tę szkołę wyższą w 1594 roku
Podczas pierwszego zaboru uczenia została zlikwidowana przez Austro-Węgry, zatem miała przerwę w funkcjonowaniu.
Przez wiele lat w historycznym budynku Akademii Zamojskiej mieściły się inne szkoły. To między innymi licea ogólnokształcące i szkoły zawodowe.