zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie dla osób niepełnosprawnych

Zawody wędkarskie dla osób niepełnosprawnych

Zawody wędkarskie to świetna okazja, żeby sprawdzić się w tej dyscyplinie. Tym razem jest to jednak specjalna edycja dla osób z niepełnosprawnościami. Konkurs ten odbędzie się w Łukowie w przyszłym miesiącu i będzie mieć charakter ogólnopolski. Wędkarze z niepełnosprawnościami będą mogli o zawalczyć o tak zwany Puchar Niedźwiedzia. Zawody odbędą się 13 czerwca, a miejsce to Zalew Zimna Woda. Zapisy już ruszyły, więc jeśli chcemy wziąć udział to lepiej zgłośmy się już teraz. Maksymalna liczba osób, biorących udział w zawodach to 34. Zapisy więc odbywają się metodą „kto pierwszy ten lepszy”.

Zawody wędkarskie – plan

Zawody wędkarskie to nie jest wydarzenie dla osób, które lubią długo pospać. Zbiórka ma odbyć się o 5 rano, gdyż wtedy będzie losowanie stanowisk. Jednak właściwa część konkursu rozpocznie się o 8:00 a zakończy w południe. Jak będzie wyglądało wyłonienie zwycięzców? Tutaj będzie liczyć się nie jakość a ilość, a konkretnie waga. Po dwunastek, wraz z ogłoszeniem końca konkursu, każdy z uczestników pójdzie zważyć swoje ryby. Najcięższy kosz będzie należał do zwycięzcy. W planach jest także wspólny obiad.

Organizatorem całego wydarzenia jest Koło PZW Łuków Miasto. Akcję tę współorganizują także: Fundacja Wędkarze Bez Barier, Metoda Połowa, Spławik i Feeder. Co ważne, patronat nad tymi zawodami sprawuje Piotr Płudowski, Burmistrz Miasta Łuków, Dariusz Szustek, Starosta Powiatu Łukowskiego i Mariusz Osiak, Wójt Gminy Łuków.

Wędkarstwo – hobby dla cierpliwych

Wędkarstwo to jeden z najstarszych sportów, które istniały jeszcze przed czasami pisanymi. Rybołówstwo było swego czasu jednym z najpopularniejszych sposobów na zdobycie pożywienia. Z czasem jednak stało się też formą rekreacji. Wszak dzisiaj nie wszystkie ryby, jakie łowimy, zamierzamy od razu wrzucać na patelnię. Wielu wędkarzy po prostu po złowieniu ryby daje jej symbolicznego buziaka i wypuszcza je. Po co więc łowić ryby? Chociażby dla relaksu. Niektórym może to brzmieć jak nuda, ale naprawdę to hobby ma duże walory rekreacyjne. Szum wody i świeże powietrze bardzo uspokajają. Zwłaszcza poleca się wędkarstwo osobom, które doświadczają dużo stresu w ciągu dnia. Po krótkim czasie spędzonym z wędką w ręce stres odchodzi w zapomnienie.

Niepełnosprawni wśród nas

Organizowanie takich wydarzeń ma także jedną ważną funkcję. Pozwala osobom z niepełnosprawnościami wziąć udział w życiu społecznym, który jest utrudniony ze względu na ich stan zdrowia. Często ze względu na swoje niepełnosprawności nie są oni w stanie brać udziału w zwykłych zawodach czy wydarzeniach publicznych. A nawet jeśli są w stanie, to często ich szansa na dobry wynik jest dużo niższa. Dlatego właśnie tworzy się dla nich specjalne kategorie, w których mogą się wykazać i nie czuć się pominięci.

1 komentarz

  1. Bardzo się cieszę z tego typu wydarzeń. Niepełnosprawni są wśród nas!

Komentarze wyłączone.