Cezary Polak

Cezary Polak dołączył do zespołu Motoru Lublin

Cezary Polak. Nowy wartościowy nabytek Motoru Lublin

Cezary Polak to nowy nabytek Motoru Lublin. 18-letni zawodnik grał już w kilku drużynach, choć pierwszy raz trafi do II ligi. Drużyna z Lublina zaś ma w tym sezonie do rozegrania jeszcze kilka spotkań, między innymi z Hutnikiem Kraków. Możemy spodziewać się, że jej nowy nabytek zadowoli kibiców i władze klubu.

Kim jest nowy zawodnik Motoru Lublin?

Cezary Polak do tej pory grał w drużynie Escoli Varsovia. Warszawski klub jednak wypożyczył go Lublinowi wraz z opcją wykupu. 18-latek ma za sobą lata doświadczenia, a grał już między innymi na pozycji napastnika oraz ofensywnego pomocnika. Początki jego kariery sięgają Sępa Żelechów. Następnie zacząć grać w Wildze Garwolin, aż w końcu trafił do Escoli Varsovia. W ostatnim sezonie grał w Centralnej Lidze Juniorów U-18, gdzie miał okazję rozegrać 27 meczów i strzelić 11 bramek. Nie jest on jednak wiecznym juniorem, gdyż miał okazję zagrać także w starszej kadrze Escoli. W ramach rozgrywek IV ligi wziął udział w 6 rozgrywkach.

II Liga piłki nożnej

Motor Lublin obecnie gra w II Lidze, co dla 18-letniego Cezarego Polaka jest prawdziwym awansem. Niestety jednak lubelska drużyna nie radzi sobie w tym sezonie jakoś wyjątkowo dobrze i znajduje się dopiero na 11 miejscu w tabeli. Na ten moment podium zajmuje Chojniczanka Chojnice, Stal Rzeszów i KKS Kalisz. Piłkarze z Lublina zagrają wkrótce przeciwko Śląskowi Wrocław, (15.08) a trzy dni później ich rywalem będzie Hutnik Kraków. Kibice już na pewno zacierają ręce z myślą o tych meczach.

Cezary Polak ma przed sobą świetną przyszłość

Cezary Polak znalazł już uznanie nie tylko wśród kibiców, ale też trenerów poprzednich drużyn. Chłopak ma spory potencjał, a przed nim najprawdopodobniej wiele sukcesów. Osiemnaście lat to idealny wiek, aby ruszyć z kopyta, jak chodzi o karierę sportową. Wiemy, że większość zawodowych piłkarzy kończy są w wieku trzydziestu paru lat, więc możemy założyć, że Cezary ma przed sobą jeszcze ok. 15 lat kopania. Jeśli wytrwa w wysiłku i będzie dzielnie szedł po swoje. Życzymy wiele sukcesów i wytrwałości.