samochód kontra hulajnoga

Samochód kontra hulajnoga. 25-latek mógł zginąć

Samochód kontra hulajnoga. 25-latek w szpitalu

Samochód zazwyczaj wygrywa w starciu z takimi uczestnikami ruchu jak piesi lub rowerzyści. Podobnie jest w przypadku hulajnogi. Kiedy uczestnich ruchu drogowego ma całe odkryte ciało, wszelkie potencjalne wypadki są dla niego kilkukrotnie groźniejsze. Jeżeli nie ma on na sobie kasku i innych form zabezpieczenie, może bardzo mocno się potłuc albo nawet zginąć.

Wypadek na al. Piłsudskiego

W poniedziałek na al. Piłsudskiego doszło do małgo wypadku z udziałem kierowcy i osoby, prowadzącej hulajnogę. Miał on miejsce na przejściu dla pieszych. W 25-latka wjechało rozpędzone auto, co sprawiło, że młody mężczyzna odbił się od pojazdu i z dużym impetem upadł na jezdnie. Całe zdarzenie jest widoczne na nagraniu z miejskiego monitoringu i każdy może sam wywnioskować, co było przyczyną. Nie mamy jednak informacji na temat oficjalnego stanowiska policji.

Wiemy jedynie, że obaj mężczyźni w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Zbadanie trzeźwości było konieczne w toku ustalania winy i przyczyny wypadku. Osoba nietrzeźwa, która w takim incydencie uczestniczy, zawsze jest traktowana surowiej podczas postępowania. W tej sprawie jednak nie ma to znaczenia, gdyż obaj byli całkowicie trzeźwi.

Przejścia dla pieszych i skrzyżowania

Przejścia dla pieszych i skrzyżowania to miejsca szczególnie niebezpieczne, jak chodzi o ryzyko wypadku. To właśnie tam stają oko w oko uczestnicy ruchu drogowego, którzy mogą stanowić dla siebie potencjalne zagrożenie.

Odpowiedzialność za zachowanie bezpieczeństwa ciąży na wszystkich uczestnikach ruchu drogowego, zarówno tych w samochodach, jak i tych odkrytych.

Jeśli chodzi o uczestnika na rowerze lub hulajnodze, musi on pamiętać o tym, że w starciu z pojazdem  silnikowym nie ma szans. Nie jest też w stanie wymusić nagłego zatrzymania się, co oznacza, że zbyt brawurowa jazda może go doprowadzić do tragedii. Kierowca również musi być bardzo czujny i za każdym razem zwalniać, kiedy zbliża się do przejścia. Takie odpowiedzialne zachowanie może uchronić obu uczestników ruchu drogowego przed poważnym wypadkiem a nawet tragedią.