Do końca września trwają prace nad dokończeniem dużej inwestycji drogowej w Lublinie

Miasto znalazło niedoróbki, niezbędne będą poprawki

W trakcie odbiorów remontu ulic Lipowej, Poniatowskiego i al. Racławickich doszukano się niedoróbek.

Wykonawca nie postarał się. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Lublinie znaleźli kilka niedoróbek dotyczących prac remontowych na trzech lubelskich ulicach.

Inwestycja jest jedną z największych robót drogowych ostatnich lat, a jej budżet przekracza sto milionów złotych.

Prace zakończyły się jedenastego sierpnia 2021, jednak wykonawca będzie musiał wrócić do nich i dokonać kilku poprawek, w tym posadzić kilka drzew wzdłuż ulic. Niektóre z drzew posadzonych w ramach inwestycji uschło.

Termin na usunięcie usterek – koniec września

Miasto dokonało gruntownej inspekcji wykonanych prac i znalazło kilka problemów. Na ich eliminację wykonawca ma czas do końca miesiąca.

Znaleziono kilka uszkodzeń latarni, zapewne powstałych w transporcie lub podczas prac. Problemem są także studzienki kanalizacyjne (źle spasowane) oraz włazy, które przepuszczają wodę.

Wzdłuż trzech lubelskich ulic posadzono kilka tysięcy nowych roślin

Ulice objęte nową inwestycją miały się stać zielone. Plan zakładał posadzenie prawie dwustu drzew i niemal pięciu tysięcy krzewów. Niektóre z nich nie są obecni w dobrej kondycji i wykonawca zamieni je na nowe rośliny.

Nowo posadzone drzewa mają siedmioletnią gwarancję. Przedstawiciele miasta każdego roku mają zamiar dokonywać ich inspekcji. Wtedy – w razie potrzeby – wykonawca zostanie zobligowany do wymiany lub uleczenia drzew w złej kondycji.

Przygotowania do uruchomienia sygnalizacji świetlnej

Obecnie kilka skrzyżowań nie zostało jeszcze podłączonych do centralnego systemu zarządzania ruchem. Sygnalizacja świetlna nie jest tam włączona – migają światła żółte. Wkrótce, po dokonaniu niezbędnych podłączeń, światła zaczną działać prawidłowo, co znacznie usprawni ruch w tamtym rejonie.