Ostatni mecz ligowy Azotów Puławy przed starciem w europejskich pucharach

Piłka ręczna: Azoty Puławy jadą na Dolny Śląsk po zwycięstwo

W poprzednim spotkaniu zespół z Puław niespodziewanie przegrał u siebie z MKS Kalisz

Poprzednia kolejka ligi piki ręcznej nie zakończyła się pomyślnie dla szczypiornistów Azotów Puławy. Tam Azoty pokazały kiepski styl, a zawodnicy ponieśli porażkę z dużo niżej notowanym przeciwnikiem, nie pomógł nawet gorący doping publiczności na własnej hali.

W związku ze słabym rezultatem, kolejne starcie jest szansą do poprawy, tym samym rehabilitacji w oczach kibiców. Azoty Puławy tym razem rozegrają mecz na wyjeździe – w znajdującym się na Dolnym Śląsku Lubinie podejmie ich miejscowe Zagłębie.

Znakiem rozpoznawczym drużyny Zagłębia Lubin są piorunująco szybcy skrzydłowi i umiejętność wyprowadzenia groźnej kontry, co dało im już wiele punktów w tym sezonie. Na to muszą zwrócić uwagę szczypiorniści z województwa lubelskiego. Odpowiednie przygotowanie fizyczne jest równie ważne. Już w poprzednich latach mecze tych drużyn charakteryzowało wyjątkowo wysokie tempo i wyrównany poziom.

Ciężko wskazać faworyta

PGNiG Superliga wystartowała niedawno. Po dwóch rozegranych kolejkach obie drużyny mają taki sam dorobek – zwycięstwo i porażkę. Zespół z Lubina pokonał u siebie Stal Mielec, nie dali jednak rady gospodarzom meczu rozgrywanego w Tarnowie

Mecz pomiędzy Zagłębiem Lubin, a Azotami Puławy rozpoczyna się dziś o godzinie 16:00. To ostatni moment na korekty w ustawieniu drużyny. Za kilka dni (we wtorek, 21.09) Azoty rozegrają pierwszy mecz w pucharze. W ramach Ligi Europejskiej zagrają z Fuechse Berlin. Nadchodzący mecz rozegrany zostanie w Puławach, gdzie zapewne szczypiorniści będą mogli liczyć na gorący doping własnej publiczności.