Nowy DPS w Żyrzynie

Nowy Dom Pomocy Społecznej w Żyrzynie otworzony z Pierwszą Damą.

Agata Kornhauser-Duda, a także wojewoda lubelski uczestniczyli w otwarciu nowej placówki, w której przebywać może do trzydziestu osób.

Dom Pomocy Społecznej w Żyrzynie znalazł swoje miejsce w byłym budynku Zespołu Szkół. Budynek wyremontowano i zdecydowano na umiejscowienie tam nowego ośrodka.

To jedyna tego typu placówka w gminie, zaraz bardzo potrzebne miejsce, o które mieszkańcy prosili władze od dawna, a także w okolicy nie było podobnego ośrodka.

Nowy DPS przeznaczony jest między innymi dla osób wymagających całodobowej opieki oraz dla seniorów. To trzydzieści pokoi oraz jedenaście mieszkań chronionych – zamieszkujący w nich seniorzy nie wymagają stałej opieki i nadzoru.

Miejscem, w którym przebywające w ośrodku osoby spędzą wspólnie czas, może być pokój wspólny. Ten został wyposażony między innymi w bogatą biblioteczkę.

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku umiejscowiono ogród. Ten stanie się zapewne miejscem częstych spacerów.

Profesjonalny personel zadba o zdrowie o dobre samopoczucie

Osoby przebywające w Domu Pomocy Społecznej w Żyrzynie będą pod stałą opieką wykwalifikowanego personelu. Ten zadba nie tylko o kwestie zdrowotne, ale także dobre samopoczucie. Dzięki wsparciu dietetyka osoby zamieszkujące ośrodek będą mogły liczyć na zbilansowaną dietę i pożywne posiłki.

W oficjalnym otwarciu, które odbyło się 17 września, brali udział między innymi Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda a także wojewoda lubelski.

Kwota inwestycji przekroczyła osiemnaście milionów złotych. Trzynaście milionów otrzymano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.