Nasadzenia drzew i krzewów wzdłuż ulic w Lublinie

Pod koniec listopada rozpoczną się nasadzenia. W przyszłym roku Lublin będzie wypełniony kwiatami!

Kwiaty, krzewy, kilkadziesiąt drzew – Urząd Miasta w Lublinie chce sprawić, że miasto wypełni się zielenią.

Przedstawiciele lubelskich władz szukają obecnie przedsiębiorstwa, które zajmie się nasadzeniami. Wzdłuż ulic w Lublinie pojawią się różnego rodzaju rośliny – kwiaty, krzewy i kilka gatunków drzew liściastych oraz iglastych. Nowo zasadzona zieleń pojawi się w siedemnastu miejscach.

Całość podzielona na etapy

Pierwszy przetarg obejmuje posadzenie 29 liściastych i pięciu iglastych drzew, ponad 2000 krzewów, 1300 krzewów róż i dwieście traw ozdobnych.

Rośliny zostaną umieszczone przy ulicach: Herbowej , Biernackiego i Wodopojnej.

Drugi etap to jeszcze większy przetarg, a rośliny zostaną posadozne na Felinie oraz Czechowie. Składa się na niego około sześć i pół tysiąca roślin różnego typu. Wzdłuż alei Smorawińskiego znajdzie swoje miejsce prawie pięćset liściastych krzewów. Na skrzyżowaniu tej alei z ul. Szeligowskiego Urząd Miasta już w poprzednich latach posadził brzozy. Teraz ich liczba zwiększy się o 13, a te piękne drzewa staną wydłuż Szeligowskiego .

W dzielnicy Felim pojawi się prawie czterdzieści lip drobnolistnych. W rejonie zamku w przyszłym roku zobaczymy też ponad osiemset krzewów fig oraz róż.

Ulicę Nowy Świat ozdoby ponad tysiąc nowych roślin, w tym traw ozdobnych oraz krzewów róż.

Rozstrzygnięcie przetargu i początek prac

Wkrótce ma nastąpić wybór wykonawcy prac. Te mają skończyć się najpóźniej do końca listopada. W przyszłym roku powinniśmy więc zobaczyć mocno odmieniony wygląd ulic Lublina. Zieleń wzdłuż ulic to także element ekologii. Rośliny pomagają bowiem w oczyszczaniu powietrza z zanieczyszczeń.