23 października odbędzie się III Lubelski Marsz Równości

Poznaliśmy datę III Lubelskiego Marszu Równości

Organizatorzy zapowiedzieli, kiedy odbędzie się tegoroczny marsz równości.

Kolejna już odsłona Lubelskiego Marszu Równości odbędzie się 23. października 2021 roku. W sobotę na godzinę trzynastą zaplanowana jest zbiórka pod Centrum Spotkania Kultur.

Spod Alei Racławickich uczestnicy przejdą w kierunku ulicy Lipowej i Narutowicza. Następnie ulicami Głęboką, Sowińskiego i Poniatowskiego udadzą się na miejsce zakończenia przemarszu – ulicę Popiełuszki. Koniec trasy będzie miał miejsce w okolicy Galerii Labirynt.

Poznaliśmy już hasło tegorocznego marszu

Przerażająco queerowo – idziemy dla tych, którzy się boją – tak brzmi hasło trzeciego Lubelskiego Marszu Równości. Uczestnicy mają się przebrać w kostiumy, co jest jasnym nawiązaniem do Halloweenu (to zapożyczone z amerykańskiej kultury święto odbędzie się tydzień później).

Osoby odpowiedzialne za organizację manifestacji już zgłosili ją odpowiednim organom – Urzędowi Miasta w Lublinie. Zaplanowano je jako zgromadzenie publiczne. Warto zaznaczyć, że w latach 2018 oraz 2019 urzędnicy z lubelskiego ratusza zakazali organizacji analogicznego wydarzenia. Decyzję taką motywowano względami bezpieczeństwa uczestników przemarszu. Pod rozstrzygnięciami sprzed kilku lat podpisał się Krzysztof Żuk, który wciąż jest prezydentem Lublina.

Wcześniejsze Marsze Równości w Lublinie odbyły się mimo zakazu. Organizatorzy oraz uczestnicy zaskarżyli decyzję miejskich urzędników do Sądu, który je unieważnił.