Urzędnicy z Zamościa skontrolują OSK i SKP

Urząd Miasta w Zamościu kontroluje SKP i ośrodki nauki jazdy

Pracownicy Wydziału Ewidencji Pojazdów przeprowadzają kontrole. Wszystko w walce o poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Agnieszka Gorajska, pracująca jako dyrektor w Wydziale Ewidencji Pojazdów zamojskiego Urzędu Miasta, poinformowała o przebiegu całej akcji. Po zweryfikowaniu działania stacji kontroli pojazdów oraz szkół jazdy urzędnicy sporządzą stosowne raporty. Do właścicieli miejsce, gdzie kontrola wykaże nieścisłości, zostaną przekazane dokumenty z informacją o konieczności spełnienia odpowiednich wymogów i norm.

Zapowiadane kontrole mają być bardzo szczegółowe, jednak poprawnie działające podmioty nie mają czego się obawiać. W całej akcji nie chodzi o nic innego, jak zadbanie o bezpieczeństwo kierowców.

Kontrole w ośrodkach szkolenia kierowców – czego dotyczą?

Przeszkoleni kontrolerzy wysłani do szkół jazdy przez Urząd Miasta będą działać kompleksowo. Chodzi o dokładne sprawdzenie zarówno uprawnień szkoły i instruktorów, jak i sam sposób prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych. W Zamościu funkcjonuje obecnie dwanaście tego typu ośrodków.

Sprawdzeniu będą podlegać również wszystkie pojazdy z charakterystyczną „eLką” na dachu – służące do nauki jazdy, a także sama siedziba ośrodka i udostępniony kursantom plac manewrowy.

Dziesięć stacji kontroli pojazdów pod lupą

W Zamościu znajduje się dziesięć SKP. To miejsca, w których kierowcy muszą regularnie kontrolować stan techniczny swojego pojazdu. To badania między innymi hamulców, układu kierowniczego i zawieszenia, jakości emitowanych przez samochód spalin oraz działania niezbędnego wyposażenia.

Urzędnicy z Wydziału Ewidencji Pojazdów sprawdzą wyposażenie stacji, sposób przeprowadzania kontroli oraz całą prowadzoną dokumentację.

Plan zakłada zakończenie kontroli do końca roku

Wspomniane działania dopiero się rozpoczynają, a przedstawiciele Urzędu Miasta w Zamościu mają do sprawdzenia łącznie 22 obiekty. Oznacza to sporo pracy, ale planowane zakończenie prac przypada na końcówkę 2021 roku.

Później urzędnicy opracują stosowne raporty i mieszkańcy miasta poznają wyniki kontroli.