Duże rodziny skorzystają z darmowych karnetów na baseny

Duże rodziny z Lublina za darmo wejdą na basen

Posiadacze karty „Rodzina Trzy Plus” mogą od 13 października ubiegać się o bezpłatne bilety. Uprawniają do wstępu na lubelskie baseny.

Kto może otrzymać „Kartę Trzy Plus”?

Mieszkające w Lublinie rodziny posiadające trójkę lub więcej dzieci mogą być posiadaczami karty „Rodzina Trzy Plus” To bezpłatnie wydawana karta, którą można otrzymać w Urzędzie Miasta w Lublinie. Każdy członek takiej rodziny musi posiadać własną, osobną kartę – znajdują się na niej dane, takie jak imię, nazwisko, numer PESEL oraz data ważności karty.

Wchodzące w skład rodziny dzieci muszą być w wieku do osiemnastu lat, chyba że wciąż się uczą. Wtedy limit ten wynosi 25 lat. Karta przysługuje mieszkańcom Lublina. Także małżonek rodzica trójki dzieci może posiadać kartę.

Karta „Rodzina Trzy Plus” uprawnia do uzyskania wielu ulg przy zakupie biletów i wejściówek w wiele miejsc w mieście. To także szeroka paleta miejsc, gdzie można wejść bezpłatnie.

Katalog, w którym można wyszukać ulgi i zwolnienia znajduje się na stronie Urzędu Miasta.

Teraz dzięki posiadaniu uprawnienia dużej rodziny, jej członkowie wejdą także na niektóre baseny. Chodzi o pływalnie znajdujące się przy szkołach.

Wsparcie dla wielodzietnych rodzin i zachęta do aktywności

Od trzynastego października posiadacze karty „Rodzina Trzy Plus” będą mogli skorzystać z oferty znajdujących się przy lubelskich szkołach basenó.

To świetna okazja do ciekawej formy spędzenia czasu z rodziną lub samemu. Pływalnie są bardzo lubiane przez mieszkańców Lublina, szczególnie przez dzieci.

Możliwość regularnego i bezpłatnego odwiedzania basenów jest też formą zadbania o kondycję fizyczną mieszkańców stolicy województwa lubelskiego.

Warto podkreślić, że wsparcie dla dużych rodzin w Lublinie ma długą historię. Już od ponad dziesięciu lat Urząd Miasta oferuje pomoc takim rodzinom. Lublin jest także pierwszym miastem w naszym kraju, który daje takie wsparcie.

Darmowe wejściówki na basen aż do końca czerwca 2022 oku

Warto się pospieszyć, gdyż liczba wejściówek na baseny jest ograniczona. Akcja trwa do końca czerwca przyszłego roku.

Rodzina będzie mogła bezpłatnie skorzystać z trzech karnetów na wejście n basen. Basen musi znajdować się w tej samej szkole.

Kartę może odebrać pełnoletni członek danej rodziny. Odbiór możliwy jest w Urzędzie Miasta – w Wydziale Wsparcia Inicjatyw i Programów Społecznych. Początek wydawania kart to 13. października, godzina 8:00.